Kayak Ekipmanları Nereden Kiralanır / Alınır ?

Projects

Kayak ya da snowboard öğrenirken doğru bir teknik geliştirebilmek için ayaklarınıza uygun ayakkabılar ve kaliteli ekipmanlar gerekir. Erciyeskayakmerkezi.com farkıyla tüm kayak ekipmanları ihtiyaçlarınıza kaliteli ve uygun ürünler ile cevap vermekteyiz. Kayak yaparken ihtiyacınız olan ekipmanlara nereden ulaşacağınız konusunda fikriniz yoksa, firmamız tam bu noktada sizlere uzun yıllardır Erciyes Kayak Merkezinde çalışmanın getirdiği tecrübeyle mağazamızdaki kış sporları ekipmanları konusunda uzman ekibi ile hizmet vermektedir. www.deepup.com sitemiz üzerinden tüm kış sporları ekipmanı ihtiyaçlarınızı kaliteli ve dünyaca tanınan markalar ile karşılayabilirsiniz.

Erciyeskayakmerkezi.com olarak Zümrüt Mega Kiralama, Hilton Ski Lounge ve Zümrüt Tekir Kapı Kiralama olmak üzere üç farklı lokasyonda kayak tutkunlarına kayak ekipmanları konusunda rezerv, kiralama ve satın alma alanlarında hizmet vermekteyiz. Tüm soru ve ihtiyaçlarınız için bilgi@erciyeskayakmerkezi.com adresi üzerinden iletişime geçebilir ayrıca 0506 705 79 78 numaralı telefonu arayarak kayak ekipmanlarını nereden alabileceğiniz ya da kiralayabileceğiniz hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. Peki kayak için gerekli olan ekipmanlar nelerdir?

Kayak Takımı

Kayak yapmaya giderken alınması ya da kiralanması gerekenler arasında ilk başta kayak takımı gelir. Kayak takımı tercihi için sporcuların boy, kilo ve uzmanlık durumlarının değerlendirilmesi önemlidir. Arka kısmı dar, ucu kıvrık ya da dikdörtgen olacak şekilde birbirinden farklı kayak takımları bulunmaktadır. Bu eğimler ve esneklik gibi farklılıklar dönüş esnasında sporculara hem güven sağlarken hem de kayak takımı üzerindeki hakimiyetlerini artırır. Spora yeni başlayacakların, seçecekleri kayak takımı için profesyonellerden yardım alması tavsiye edilir. Erciyeskayakmerkezi.com, mağazalarında kayak ekipmanları konusunda uzman ekibi ile size en uygun kayak takımını seçmeniz konusunda yardımcı olmaktan onur duyacaktır.

Başlangıç ve Orta Düzey Kayaklar

Kış sporlarına yeni başlayan ve orta düzey kayak sporu ile ilgilenen kişiler için olan bu kayak takımları daha hızlara için tasarlanmış olmaları nedeniyle yumuşak bir yapıya sahiptirler. Burun kısımları daha genişken, kuyruk kısmı burun kısmına göre daha ince tutularak kayaklara hakimiyeti kolaylıştırmaktadır.

Orta ve İleri Düzey Kayaklar

Başlangıç seviyesine göre daha çok orta yada ileri düzey kayakçılar tarafından kullanılan bu kayak takımları ezilmiş pistlerde daha çok tercih edilir. İleri düzey kayaklara göre daha yumuşak bir yapıda tasarlanmış olup yavaş hızlarda kullanıma uygundurlar.

İleri Düzey Kayaklar

Profesyonel kullanım için tasarlanmış bu kayaklar en hızlı kayak ekipmanlarıdır. Tasarımı sayesinde hızlı giderken oluşan titreşimleri emerler, yapıları daha sert ve daha ince tutularak hızlanmayı kolaylaştırmak hedeflenmiştir. Kenar kesimleri nedeniyle dönüşlerde hakimiyetlerinin zor olması, deneyim ve profesyonel kullanım gerektirir.

Kayak Batonu

Batonlar, hem dönüş sırasından hem de kayak üzerindeyken kişinin destek alarak dengede durmasına yardımcı olur. Eğimli pistlerde dengenizi sağlamak, düz zeminlerde ise vücudunuzu iterek hız kazanmak için batonlara ihtiyacınız bulunmaktadır.

Snowboard

Kış aylarında yapılan en zevkli ve en adrenalin dolu sporlardan biri olan snowboard, kaykayın ya da sörfün kar üzerindeki versiyonu olarak tanımlanabilir. Kış sporu seven adrenalin tutkunları tarafından kayak yapmaya göre daha çok tercih edilen snowboard sporunu, Erciyes Kayak Merkezindeki uzman eğitmenlerden ders alarak öğrenmek mümkündür. Kış tatillerinin vazgeçilmez tutkusu olan snowboard ekipmanları için bizimle 0506 705 79 78 numaralı telefon üzerinden iletişime geçip mağazalarımızdaki kaliteli ekipmanlarımızdan istediğinizi kiralamak ya da satın almak için bilgi alabilirsiniz.

Kayak Ayakkabısı

Ayak bileğinizin üzerine kadar çıkan, sert plastik ve deri karışımlarından üretilen bu ayakkabılar, kayaklar ile ayakkabıların birleşimi için özel birleşim yerlerine sahiplerdir. Ayak bileklerini sabit tutarak yaralanmaların önüne geçmesi açısında önemli ekipmanlar arasındadırlar. Erciyeskayakmerkezi.com olarak 3 farklı kayak kiralama noktasında sizlere en kaliteli kayak ayakkabısı kiralama ve satın alma hizmeti sunmaktayız. Ayakkabılarımızın teknik bakım ve temizlikleri uzman ekibimizle düzenli olarak yapılarak güvenliğinizi en üst seviyeye çıkarmayı hedeflemekteyiz.

Bağlama (Fiksasyon)

Ayakkabıların arka ve ön kısmındaki bağlama aparatı sayesinde ayakkabınız ile kayak arasındaki bağlantı sağlanarak kayaklarınızın ayakkabılarınıza sağlam bir şekilde bağlanması sağlanır. Bu parçalar düşüş sırasında size zarar gelmemesi için özel olarak üretilir ve sert düşüşlerde kayağın ayakkabıdan ayrılarak bileklerinize zarar gelmesinin önüne geçer.

Kayak Kıyafetleri

Kayak kıyafetleri, çok kalın formda olmayan ve hareket alanınızı kısıtlamayan ancak vücut sıcaklığınızı koruyan suya ve rüzgâra dayanıklı malzemelerden üretilir. Kayak montu, kayak pantolonu, kayak gözlüğü, kayak eldiveni, kayak içliği, kayak beresi, boyunluk gibi kıyafetler sizi soğuktan korurken siz kayak yapmanın keyfini çıkaracaksınız. Firmamız tüm kayak kıyafetleri kiralama ve satın alma konusunda Zümrüt Mega Kiralama, Hilton Ski Lounge ve Zümrüt Tekir Kapı Kiralama mağazalarımızda siz değerli müşterilerimize hizmet vererek en kaliteli ekipmanları edinmenizi sağlamaktadır.