Kayseri’nin En Meşhur Yemekleri

Projects

Erciyes, Türkiye’nin ve bölgenin en önemli kayak merkezlerinden biri olma yolunda hızla ilerliyor. Çağın gereksinimlerini takip etmek için, kendisini sürekli yenileyen Erciyes; büyüyen pist potansiyeli, otel ve eğlence merkezleri ile her geçen gün daha çok turiste ev sahipliği yapıyor.

Erciyes Dağı Tarihi

Erciyes Dağı, Kayseri’nin 25 km güneybatısındaki ovaların yanından birdenbire yükselen büyük kütleli bir stratovolkandır.[1]

Yüksek derecede aşınmaya uğramış olan volkanın son olarak, Roma dönemi madeni paralarındaki betimlemelere dayanarak, M.Ö. 253 yılında püskürdüğü söylenebilir.[2]

Erciyes, 3.916 metreye ulaşan zirvesi ile İç Anadolu’nun en yüksek dağıdır. Torosların kuzeydoğu uzantısı olan Aladağlar’ın en yüksek noktası olduğu kabul edilmektedir ve Alpin kuşağına dahildir.[3]

Dağı Argaeus (Ἀργαῖος) olarak adlandırılan ünlü gezgin ve coğrafyacı Strabon, zirvesinin hiçbir zaman kardan arınmadığını ve açık bir günde zirvesinden Karadeniz ve Akdeniz’in görülebildiğini yazmıştır.[4] Günümüzde zirvesinin sadece kuzey yamacında bir buzulu kalan Erciyes’in zirvesinden Dünya’nın yuvarlaklığı sebebi ile Akdeniz ve Karadeniz’i görmek mümkün değildir.

 

Zümrüt Erciyes A.Ş .

Erciyes, Türkiye’nin ve bölgenin en önemli kayak merkezlerinden biri olma yolunda hızla ilerliyor. Çağın gereksinimlerini takip etmek için, kendisini sürekli yenileyen Erciyes; büyüyen pist potansiyeli, otel ve eğlence merkezleri ile her geçen gün daha çok turiste ev sahipliği yapıyor.

Erciyes Master Plan’ı dahilinde milyonlarca Euro yatırım ile turist memnuniyeti odaklı çalışan Erciyes, bu sektörde öncelikle ülkesinde, ardından da bölgesinde liderliği hedefliyor!

Zümrüt A.Ş. olarak Erciyes’de 19 yıldır hizmet vermektedir. Erciyes Dağı’na ilk telesiyeji kuran firmamız Zümrüt Cafe ve Zümrüt Kayak Kiralama olarak kayakseverlere hizmet vermektedir.

Challenge

With the desire to market themselves in a more interactive way through their website, AIFS made the decision to move across to the WordPress CMS for increased content management functionality and for the option of more flexible, accessible and responsive ways of displaying content. As their existing site contained a substantial amount of high value content in the form of research publications, the breadth of requirements was extensive and would call for a significant overhaul to the information architecture. This would result in improved content discoverability across all subsites and subsequently make it easier for users to discover the depth of the material available to them.

Solution

In developing the solution, We built a distribution for AIFS – a pre-configured version of WordPress that is able to be used across their network of sites, is easily reconfigured to allow for customisations and boasts rich search capability across all sub-sites. We helped the AIFS team in becoming self-sufficient in terms of managing their sites, working closely alongside their internal team to assist them in becoming much more educated about WordPress, becoming efficient in the use of the distribution, and also with the ongoing management, maintenance and hosting of their numerous sites. They now have have a collection of integrated, content-managed websites that are the central hub for sharing and transferring knowledge generated by the Institute.

The Results

Hosted internally, the new AIFS website was successfully launched in mid 2015, the new distribution now implemented across their network of sites including the Australian Gambling Research Centre, Child Family Community Australia and numerous other sites that cater to separate projects of the Institute.